V Radomszczański Maraton. Na starcie maratonu i półmaratonu stanęło 60 biegaczy. ZDJĘCIA

Małgorzata Kulka
V Radomszczański Maraton. Na starcie maratonu i półmaratonu stanęło 60 biegaczy
V Radomszczański Maraton. Na starcie maratonu i półmaratonu stanęło 60 biegaczy P. Kuśmierczyk
Już po raz piąty w Radomsku zorganizowano Radomszczański Maraton. 11 maja na starcie maratonu i półmaratonu stanęło 60 biegaczy.

V Radomszczański Maraton 2024

Już po raz piąty w Radomsku zorganizowano Radomszczański Maraton. W sobotę, 11 maja, na starcie maratonu i półmaratonu stanęło około 60 biegaczy. Start i meta biegu znajdowały się przy pierwszym szlabanie w lesie w dzielnicy Sucha Wieś. Uczestnicy mieli do przebiegnięcia trasę wiodącą leśnymi drogami na Ewinę i z powrotem (biegnący półmaraton - na Ewinę).

Najszybciej pobiegł Tomek Czapla (Piotrków Trybunalski) z czasem 2 h 58 min. Najszybszą kobietą była Katarzyna Cander (Moszczenica) z czasem 3 h 40 min.

Drugie miejsce zajął Mariusz Banaszczyk z Kaszewic (3:21), trzeci był Błażej Masłoń z Rudnika Małego (3:23). Czwarte miejsce zajął Michał Witkowski z Rozbiegajmy Radomsko, a piąte Daniel Gotkowicz (3:38) również z grupy Rozbiegajmy Radomsko. Drugą kobietą na mecie była Katarzyna Domańska (4:57), trzecia była Justyna Piekarska (4:58) - obie panie reprezentowały Rozbiegajmy Radomsko.

Celem imprezy była promocja biegania i integracja środowiska biegaczy w Powiecie Radomszczańskim. Dla najlepszych przygotowano medale i statuetki. Organizatorem biegu była grupa Ultra Radomsko.