Aleksandra Podgórska
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa. Mistrzowie Polski zwyciężają na wyjeździe 1:0 [FOTO] Andrzej Szkocki
Legia wygrała w meczu wyjazdowym z Pogonią Szczecin 1:0. Autorem jedynego trafienia w tym spotkaniu był Orlando Sa. Oznacza to, że Legia znów jest liderem T-Mobile Ekstraklasy, może się to jednak zmienić po meczu Lecha z Lechią Gdańsk.

Jako pierwsi atak przypuścili gospodarze, którzy zaatakowali już w 6. minucie Na szczęście Łukaszowi Broziowi udało się zatrzymać strzał Łukasza Zwolińskiego. Chwilę później swoją szansę mieli legioniści, ale Jakub Rzeźniczak posłał piłkę nad bramką.Swoich sił spróbował też Tomasz Brzyski, ale jego uderzenie trafiło w poprzeczkę bramki Dawida Kudły.

Następną próbę, w 25. minucie, podjął Michał Żyro, ale bramkarz Pogoni Szczecin był czujny i nie dał się zaskoczyć. Parę minut później pretensje do sędziego zaczął zgłaszać Łukasz Broź, który twierdził, że był faulowany przez Frączczaka, ale arbiter uznał, że w tej sytuacji nie ma konieczności dyktowania rzutu karnego. Z kolei żółtą kartkę w 34. minucie dostał Michał Masłowski. Oznacza to, że nie pojawi się on na boisku w najbliższym meczu. Nie minęło więcej niż trzy minuty, a do interwencji został zmuszony Dusan Kuciak, który skutecznie zatrzymał strzał Rafała Murawskiego.

Przed przerwą Wojskowi jeszcze kilkakrotnie próbowali objąć prowadzenie. Nie udało się to jednak ani Tomaszowi Jodłowcowi ani Masłowskiemu, ani Brzyskiemu. Sędzia zdecydował, że nie doliczy żadnych dodatkowych minut do regulaminowego czasu gry i wysłał zawodników na przerwę.

Po powrocie na murawę legioniści przycisnęli przeciwników. W przeciągu zaledwie półminuty golkiper Pogoni musiał interweniować aż trzy razy - do jego bramki próbowali trafić Orlando Sa i Łukasz Broź. Niestety, parę minut później Sa obejrzał żółtą kartkę i on również nie wystąpi w najbliższym meczu z Wisłą Kraków. Mistrzowie Polski cały czas próbowali objąć prowadzenie - do siatki rywali piłkę kierowali Jodłowiec i Brzyski, ale Kudła cały czas wykazywał się świetnym refleksem.

Walka legionistów trwała do ostatnich minut. W 74. szczęścia znów spróbował Orlando Sa, ale i tym razem mu się nie powiodło. Sytuacja zmieniła się chwilę później, kiedy został zablokowany strzał Ondreja Dudy, ale wtedy odpowiednim miejscu i czasie znalazł się wspomniany wcześniej Portugalczyk, który precyzyjnie, celując tuż obok słupka, umieścił piłce w bramce szczecinian. Był to jego trzynasty gol w tym sezonie.

W doliczonym czasie gry na boisku pojawił się Marek Saganowski, który stanął przed szansą podwyższenia wyniku, jednak po jego strzale piłka przeleciała nad bramką. Do remisu próbowali jeszcze doprowadzić gospodarze - Łukasz Zwoliński uderzył jednak obok słupka. Legia wróciła więc na fotel lidera - przynajmniej do niedzielnego spotkania Lecha Poznań z Lechią Gdańsk.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:1